Jedz imbir codziennie przez 4 tygodnie. Zdziała on cuda...

Jedz imbir codziennie przez 4 tygodnie. Zdziała on cuda...
Imbir jest przyprawą znaną i docenianą w wielu krajach świata. W Polsce kojarzona zwykle jako dodatek do piwa, flaków, piernika czy pasztetów. Ta znana od tysięcy lat roślina, oprócz walorów smakowych, ma także niezwykłe właściwości pozytywnie wpływające na nasze zdrowie. Od zastosowania w kuchni jako przyprawa po jej obecność w kosmetykach, perfumach, jako dodatek do piwa, roślinę ozdobną oraz afrodyzjak. W dzisiejszych czasach, kiedy świeży korzeń imbiru możemy kupić w każdym supermarkecie, większość z nas może korzystać z jego cudownych właściwości.
Na co pomaga imbir?
Problemy trawienne.
Imbir pobudza wydzielanie śliny, soków trawiennych i żółci, poprawiając tym samym trawienie. Dodatkowo zapobiega zaparciom, niestrawnościom i wzdęciom. Posiada też właściwości odchudzające, które mogą szczególnie przypaść do gustu osobą zmagającym się z nadwagą. Korzeń imbiru wzmaga krążenie krwi, które z kolei przyspiesza metabolizm. Dodawany do potraw zmniejsza łaknienie.
Łagodzi objawy zgagi
Według lekarzy imbir ma działanie ochronne na żołądek, zabija również szkodliwe bakterie. Zamiast sięgać po tabletki, pij imbirową herbatę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się wypicie jednej filiżanki herbaty imbirowej na 20 minut przed posiłkiem.
Nudności
Herbatka z imbiru jest także sprawdzonym domowym środkiem na nudności. W przeprowadzonych badaniach uczestnicy, którzy spożyli imbir, zauważyli znaczącą ulgę w objawach.
Łagodzi zmęczenie mięśni.
Badania wykazały, że ludzie jedzący imbir doświadczają znacznego zmniejszenia bólu mięśni, co pozwala w krótszym czasie wrócić na siłownię. A tym samym umożliwia zintensyfikowanie treningów, co przyczynia się do naturalnej utraty wagi i spalania kalorii przez całą dobę.
Właściwości przeciwzapalne.
Imbir może pomóc złagodzić wiele stanów zapalnych. Między innymi: zapalenie stawów, stan, który dotyka miliony osób na całym świecie. Badania potwierdziły, że ludzie, którzy przyjmowali ekstrakt imbiru odczuwali znaczne zmniejszenie bólu, co przekładało się na znaczne zmniejszenie przyjmowania środków przeciwbólowych.
Usprawnia funkcjonowanie mózgu.
W jednym z badań naukowcy podali 60 kobietom w średnim wieku ekstrakt z imbiru lub placebo. Podczas badania odkryli, że kobiety, które spożywały imbir, wykazywały się lepszym czasem reakcji i pamięcią.
0 / 0

Komentarze